“Mesilasvaha riie on hea seepärast, et tema eluiga on kuni aasta, mistõttu keskkonna jalajälg väheneb ning mõjub ka positiivselt tervisele. Seda riiet saab ka pesta ja uuesti kasutada,” rääkis ŠMÖKO asutaja Marge Simo Tallinna ettevõtluspäeval. Ettevõte toodab ökoloogilist mesilasvaha riiet, mille kasutamine aitab vähendada ühekordsete plastkarpide, kilekottide ja fooliumi kasutamist toiduainete pakendamisel.
Talvevaheajal toimub hulk nii ühe- kui ka mitmepäevaseid spordi-, animatsiooni-, tantsu- ja muid temaatilisi linnalaagreid, kuhu oodatakse lapsi alates 7. eluaastast. NB! Vabade kohtade olemasolu laagris tuleb uurida laagri korraldajalt.
Linnapea Mihhail Kõlvart kohtus eile Euroopa Komisjoni ühtekuuluvuspoliitika ja reformide voliniku Elisa Ferreiraga, kohtumisel keskenduti Euroopa Liidu rahastuse mõjule Tallinna linnale ja kogu regionaalarengule laiemalt.
Eile selgusid Lennusadamas toimunud pidulikul Tallinna ettevõtlusauhindade galal selle aasta parim arendusprojekt, koostööprojekt, särav startija, turismitegu, töökohtade looja, tulevikulahendus ja ökouuendus ning anti välja auhinnad parimatele rakenduslikele teadustöödele.
2019. aasta aprillis sai Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastuse keskkonnateadlikkuse tõstmise projekt „Hoian oma kodukanti!“, mille kirjutaja ja eestvedaja on õpetaja Triin Orunurm. Projekti eesmärgiks oli tõsta laste teadlikkust oma kodukoha looduse ja inimeste suhtes.
Tallinna Haridusamet alustas eelmisel õppeaastal ülelinnaliste olümpiaadide läbiviimist e-keskkonnas, mis on märkimisväärselt suurendanud õpilaste huvi seal osaleda. Elektroonilisi olümpiaade on läbi viidud geograafias ja bioloogias.
Kevadel toimub lasteaias igaastane traditsiooniline teatrifestival, kus iga rühm näitab oma muinasjuttu. Sel aastal peab olema „ökoloogiline“ muinasjutt.